Gimliho web „foggy point” - programování, php, outdoor, o ničem...Skip to main content.

Web v XML? Vlastně proč ne...

Poslední dobou jsem byl nucen trochu více pracovat s XML. Nemohla mi uniknout možnost formátovat XML pomocí CSS stylů. Netrvalo tedy dlouho a vytvořil jsem absolutně jednoduchý miniweb - vizitku.

Jedinou podstatnější věcí, je nezapomenout nastavit všem použitým tagům blokový styl zobrazení.
web, jmeno, kontakt, adresa, spojeni, ulice, linka, mesto, psc, osoba, tel, gsm, email, zapati, odstavec, nadpis, br { display: block;}

Miniwebík vypadá použitelně ve všech běžných prohlížečích (IE, Moz i FF, Opera). Není to sice dokonalé, ale třeba na informativní stránky jednotlivých produktů firmy přímo geniální. Provedete export z databáze do XML a pak jen ostylujete. Jeden styl použijete na všechny produkty a navíc se snadno mění. Zapojení do stávajicího webu je bezproblémové a správa snadná. Výhody přenositelnosti XML není třeba zdůraz?ovat.

A pochopitelně přikládám ukázku (poměrně hnusná ;-)): http://gimli2.gipix.net/data/web-xml/web.xmlGimli2 | Vyšlo: 17. 3. 2005 - 22:16:01 | Update: 17. 3. 2005 - 22:19:20 | Zobrazení: 3396

Články podobné

Podobnost je určována triviální cestou shody některého ze slov z nadpisu článku. Jsem zvědavej, co to tu bude nabízet za asociace ;-)