Gimliho web „foggy point” - programování, php, outdoor, o ničem...Skip to main content.

5!ph|-'/

Zbláznil jsem se? Mám rozbitý redakční systém na webu? Nebo co má sakra znamenat ten nadpis článku? Slyšeli jste už někdy něco o tzv. Hacker Language Transcription?

I toto se dá použít jako šifra, jenž leckomu dokáže zamotat hlavu. Ano, tušíte správně, že nadpis je ŠIFRY. Tato šifra je však velmi průhledná a cvičené oko zvládne prakticky normálně rovnou přečíst otevřený text.

Minulý víkend jsem se zúčastnil noční šifrovací hry Hradecká sova (report zde bude co nevidět). Kterou jsem se svým týmem neskromně se ziskem 4.5 hodiny na druhý tým v pořadí vyhrál. Pravda, hra byla koncipována jako pro začátečníky. Už v dubnu jsem byl na Matrixu, kde jsme došli zhruba na konec 2. třetiny. Složení týmu na Matrix a Sovu bylo shodné jen ze 2/5. Každopádně jsme si obě hry parádně užili.

Nějak mi ale umístění na Sově vlezlo do hlavy. A hlavně jsem si chtěl ještě zaluštit. Tak jsem zapátral a byla to haluz... takže tým Trosečníci (známý např. z: Octoginty Octo či Matrixu) jde znovu do akce v podobném složení.

A aby toho nebylo málo, tak včera byla spuštěna další šifrovací soutěž. A má tu výhodu, že můžete luštit z tepla domova, z poza svého PC. A co že to je? Soutěž 2006 na Crypto-worldu - a vězte, že úlohy jsou všchny možné, od triviálních po takové co byly v reálu nasazeny třeba během 1. světové války - za všechny např.: ADFGXGimli2 | Vyšlo: 17. 9. 2006 - 00:24:12 | Zobrazení: 3344

Články podobné

Žádné podobné články nejsou k dispozici.

Podobnost je určována triviální cestou shody některého ze slov z nadpisu článku. Jsem zvědavej, co to tu bude nabízet za asociace ;-)